Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy zadzwoń – 510 10 34 73 lub 605 110 704

Pytania i odpowiedzi

Co to jest glikacja białek?

Glikacja przedstawiana jest jako proces przyłączenia się cząsteczek cukrów, głównie prostych chemicznie do cząsteczek białek- dokładniej niektórych aminokwasów. Jest to proces wieloetapowy, zachodzący gwałtownie i nieodwracalnie. Na przestrzeni miesięcy lub lat prowadzi do nagromadzenia się AGE (advanced glycation end products) czyli produktów glikacji, na przykład w naczyniach krwionośnych, soczewce oka itp.

Czy glikację można kontrolować, zatrzymać, cofnąć?

Procesu glikacji nie możemy zatrzymać. Jest to proces liniowy i trwa przez całe nasze życie. Ale możemy ten proces zahamować, co będzie miało korzystny wpływ dla naszego zdrowia i urody. Dzięki szeregowi przeprowadzonych doświadczeń udało się zidentyfikować substancje chemiczne umożliwiające rozbicie AGE, które wcześniej były uważane za nierozkładane. Najskuteczniejszą substancją okazał się być kwas rozmarynowy. To właśnie on został wykorzystany w nowatorskiej formule preparatu Nacriderm AGE BREAKER.

Regularne stosowanie tego unikalnego preparatu gwarantuje 20 % rozkład AGE (końcowe produkty glikacji) już w ciągu 5 dni. Polepszenie elastyczności skóry o 16,8 % można zaobserwować już po miesiącu stosowania preparatu. Skóra odzyskuje parametry elastyczności sprzed 10 lat.

Czy można ocenić, zdiagnozować jaki jest "poziom glikacji" w organizmie

Nowoczesne testy diagnostyczne np.: autofluorescencja, umożliwiają szacunkowy pomiar stężenia zaawansowanych produktów glikacji w skórze. Odkrycie metody pomiaru ilościowego zwiększyło zainteresowanie AGE  i samym procesem glikacji.

Jakie są skutki glikacji białek dla naszego zdrowia i wyglądu?

Glikacja białek dotyczy między innymi niezwykle ważnego dla prawidłowego funkcjonowania skóry białka, czyli kolagenu. Glikacja prowadzi do powstania licznych wiązań pomiędzy i wzdłuż łańcuchów kolagenowych, co skutkuje utratą ich elastyczności. Ma to wpływ na cały organizm człowieka. Glikacja powoduje między innymi: osłabienie odporności, uszkodzenie komórek nerwowych, powikłania cukrzycy, niewydolność nerek, zaburzenia wzroku, procesy zapalne, zmiany w tkance kostnej, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego. Jest też jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Jest to widoczne w postaci zwiotczenia, zaburzenia pigmentacji, kruchości naczyń krwionośnych (co skutkuje łatwością powstawania siniaków),gorszego gojenia się skóry. Obecnie jesteśmy w stanie wpłynąć na nasz organizm, zahamować proces glikacji, usunąć produkty końcowe glikacji AGE z naszych organizmów a przez to w widoczny sposób odmłodzić skórę.

Jakie są w świetle badań czynniki przyspieszające i opóźniające ten proces?

Produkty AGE są wszechobecne w naszym pokarmie. Ich ilość zależy od jakości i sposobu przygotowania potraw. Gotowanie jest stosunkowo niegroźne natomiast smażenie prowadzi do powstania ogromnych ilości AGE, które następnie odkładane są w naszych tkankach. Dla naszego organizmu szczególnie niebezpieczne jest przyjmowanie dużej ilości cukrów prostych. Cukier przyspiesza rozkład elastyny i kolagenu - białka, który odpowiada za prawidłową strukturę i sprężystość skóry właściwej. Jednym słowem cukier aktywnie postarza. Warto o tym pamiętać "fundując" sobie słodkiego batona na śniadanie…

Potwierdza się zatem doskonale prawda, że nasza dieta wpływa w znaczący sposób na nasz stan zdrowia, stan naszej skóry czyli na nasz wygląd. Zatem, przestrzeganie zdrowej diety, ograniczenie cukru, niepalenie papierosów, ograniczenie promieni UV oraz zażywanie preparatów przerywających glikację w znaczący sposób przyczyni się do opóźnienia procesu starzenia się naszego organizmu.

Czy kurację trzeba powtarzać?

Produkt AGE BREAKER najlepiej stosować po 2-4 tabletki w ciągu dnia przez pierwszy miesiąc.
Pierwszy tydzień - 2x2 tabletki. Następnie 2x1 tabletka prze 3 miesiące
Już po pięciu dniach 20% produktów AGE zostaje rozłożonych.

Jakie badania potwierdzają skuteczność preparatu?

Wykorzystując badania ilościowe zawartości AGE w skórze można było udowodnić skuteczność produktu Age Breaker w zmniejszaniu ilości AGE obecnych wewnątrz organizmu oraz skórze. Dzięki odwróceniu przebiegu naturalnego procesu starzenia jesteśmy w stanie uzyskać poprawę wyglądu i jakości skóry. Kwas rozmarynowy, jako substancja naturalna charakteryzuje się szeroką gamą właściwości farmakologicznych. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne.

Age Breaker PAKIET 4 sztuki

Jędrność, blask, ogólna poprawa zdrowia
1280.00zł

Nacriderm HYDRATANT AR

Do skóry wrażliwej, naczynkowej
170.00zł

Nacriderm WHITE

Krem rozjaśniający przebarwienia
170.00zł

Age Breaker

Jędrność, blask, ogólna poprawa zdrowia
340.00zł

Sun Breaker SPF50

Bardzo wysoka ochrona SPF 50+
160.00zł

Age Breaker Creme

Jędrność,blask
195.00zł